Warszawa

 • W trójkącie bermudzkim
  Gentryfikacja Pragi podzieliła jej mieszkańców. Jedni chcieliby myśleć, że wstają już z kolan, inni – że nie wolno odwracać wzroku od problemów dzielnicy. W sporze towarzyszą im wybawcy-inwestorzy. Tylko czy Praga potrzebuje wybawienia?
 • Stołeczny eklektyzm
  Wielu z nas miało pudełko pełne klocków Lego, które nie należały do żadnego zestawu. Służyły do tworzenia własnych konstrukcji bez podpierania się określoną instrukcją. Można było puścić wodzę fantazji. Gdyby spojrzeć na Warszawę w kontekście takiego nie-zestawu Lego, zauważamy, że niektóre budynki pochodzą jakby z innych kompletów.
 • Święta korespondencyjne
  Bez wątpienia tegoroczne święta będą magiczne. Na pewno nie zabraknie rozświetlonego Krakowskiego Przedmieścia czy wzmożonego ruchu na warszawskich targowiskach. Czego nie doświadczymy? Czy możemy coś zrobić, by załatać pustkę, z którą przyjdzie się nam zmierzyć? Nie pierwszy raz historia nas uczy, jak postępować w czasach największej potrzeby. Trzeba tylko umieć czytać ukryte na jej kartach wskazówki.
 • Skrajny brzeg
  Mieszkasz tam? W wiadomościach zawsze o Szmulkach mówią tak jakby tam pod każdą Żabką stacjonował pluton obdartych bezdomnych, którzy jedyne o czym marzą to wypicie kolejnego Stronga i wkręcenie przypadkowemu przechodniowi śrubokrętu w żebra No właśnie o tym chcę napisać, że wcale tak nie jest xd
 • Trzask warszawskiej maseczki
  Z pewnością myli się ten, kto uważa, że uzyskanie przez Rafała Trzaskowskiego 54 proc. głosów w pierwszej turze nie było zaskoczeniem. Owszem, sondaże nie kłamały, i owszem, zrobiły na złość logice.