Aktualności

 • Dwie strony europejsko-chińskiego medalu
  Relacje chińsko-europejskie mają za sobą długą historię sięgającą XVII w. Dziś obydwaj gracze stanowią dla siebie największych partnerów handlowych. Przez lata współpraca ta przybierała różne formy. Ostatni kamień milowy został osiągnięty w grudniu 2020 r., kiedy po siedmiu latach negocjacji doszło do zawarcia istotnej dla europejskich firm umowy inwestycyjnej – the Comprehensive Agreement on Investment (CAI). Osiągnięcie takiego porozumienia z największą gospodarką świata powinno świadczyć o sukcesie Unii w politycznych zmaganiach. Czy rzeczywiście tak jest?
 • Najeźdźcy w all inclusive
  Większości z nas pandemia pokrzyżowała wakacyjne plany. Ten – miejmy nadzieję – tymczasowy stan zamrożenia ruchu turystycznego jest według mnie szansą, aby zrewidować nasze turystyczne zwyczaje. A te bywają różne.
 • Epitafium dla wolności
  2 lata łagru za wezwanie do udziału w proteście, 8 lat za udział w nim i 15 za organizację. 10 tys. osób przetrzymywanych na komisariatach, tysiące kolejnych wypuszczone po godzinach bicia i tortur. Tak wygląda Rosja w trakcie jednego z największych zrywów opozycyjnych ostatnich 20 lat. Kim są ludzie skandujący Uwolnić Nawalnego? Jakie są ich pobudki? Czy mają szansę na zwycięstwo, a jeśli tak, to w jakich warunkach?
 • Polska gra w klasy
  Dlaczego osoby z klasy średniej zakładają konto na LinkedInie? Jakie przedmioty w szkole lubili członkowie klasy ludowej? Jak pańszczyznę wyjaśnia klasa wyższa? I w jaki sposób przynależność do danej klasy wpływa na nasz styl życia?
 • Tu działa się historia
  Uniwersytet Warszawski to nie tylko miejsce, w którym studenci od lat zdobywali wiedzę, rozwijali swoje pasje i zawierali przyjaźnie. W jego murach działa się historia. […]
 • Migrujemy
  Student SGH jest zasypywany mnogością platform internetowych. Sama strona uczelni, Wirtualny Dziekanat, Niezbędnik, poczta uczelniana, a od jakiegoś czasu coraz więcej dzieje się USOSie. Co jednak wiemy o tym enigmatycznym systemie?
 • Iluzja dydaktyki czy dydaktyka iluzji?
  Proszę Państwa, podstawą oceny będzie test jednokrotnego wyboru w sesji, bez punktów ujemnych, wszystkie prezentacje będą państwu udostępniane – bardzo często słyszany frazes. Chociaż sam niegroźny w większym świetle jest całością katastrofy polskiej oświaty.
 • Swoje chwalimy!
  Rekrutacja na uczelnie wyższe zbliża się wielkimi krokami. To czas na podjęcie ważnych decyzji przez uczniów szkół średnich, a pomóc im w tym mogą Ambasadorowie […]
 • Na Bieżąco 194
  Najnowsze informacje z SGH
 • G. Hofstede oczami studentów SGH: w jakiej kulturze żyjemy?
  Odkąd tylko rozpoczęła się pandemia, dziesiątki, a pewnie nawet setki studentów, pod kierownictwem dr Anny Kozłowskiej, pracowało nad enigmatycznie brzmiącym projektem G. Hofstede oczami studentów SGH: W jakiej kulturze żyjemy? Co się kryje za tą nazwą?