Nie daj się wyprzedzić robotom. Rusza 3. edycja Nocy Innowacji

Polska dolina krzemowa, wirtualna sala zbrodni, tor dla autonomicznych pojazdów oraz najnowocześniejsze laboratoria w Polsce. Jak jednego dnia poznać zobaczyć je wszystkie? Najlepszym sposobem jest udział w Nocy Innowacji organizowanej w ramach Digital Festival. Już 9 października swoje drzwi dla zwiedzających otworzą miejsca, w których powstają technologie zmieniające świat.

NoInnowacji_2021_Grafika_Główna.png
Noc Innowacji to szansa, aby poznać osiągnięcia polskiej nauki i biznesu, a także przekonać się jak cyfryzacja, zaawansowane technologie i robotyka zmieniają nasz świat. Wydarzenie jest magnesem dla najlepszych polskich innowatorów, przedsiębiorców, a także dla każdego dziecka jak i dorosłego człowieka zainteresowanego nowinkami technologicznymi. Podczas sobotniej nocy, 9 października, ponad 80 miejsc w całym kraju otworzy swoje drzwi dla zwiedzających. Technologii trzeba realnie dotknąć, a Noc Innowacji jest do tego idealną okazją – mówi Bartosz Niedźwiedzki, Partner EY. Dlatego w czasie nocnych pokazów i wykładów można dowiedzieć się, jak zbudować miecz świetlny, zrozumieć działanie sztucznej inteligencji czy w jaki sposób opuścić pole oddziaływania ziemskiej grawitacji.

Zanurz się w wirtualnym świecie

Centrum Innowacji Przejście to miejsce w trakcie Nocy Innowacji organizuje wycieczkę do świata nowych technologii. Podczas wydarzenia we Wrocławiu można zanurzyć się w wirtualny świat technologii VR i AR, dowiedzieć się, jak druk 3D rewolucjonizuje nasze codzienne życie oraz poznać tajniki projektowania graficznego. Dla wszystkich zainteresowanych zastosowaniem drukarek 3D w medycynie, MediHUB w Łodzi przygotowało specjalny pokaz warsztat tworzenia prototypów i protez, które pomagają wrócić do sprawności pacjentom po ciężkich urazach.

Aleja Innowacji

Od inteligentnego domu, cyfrowych restauracji, inteligentnych sklepów i miast z bankami i szkołami przyszłości, po uczące się fabryki, nowoczesną opiekę zdrowotną i zrównoważony rozwój. W Alei Innowacji można zobaczyć rozwiązania 126 zgromadzonych firm partnerskich, które pozwolą każdemu wykorzystać potencjał chmury obliczeniowej i cyfrowej transformacji. Microsoft Technology Center Live, to miejsce, w którym powstają prototypy oraz technologie, które wpłyną na transformację wielu sektorów gospodarki.

Jazda bez trzymanki

Zastanawialiście się, jak działają samochody bez kierowcy? Tor Testowy Smartrack to najnowsza inwestycja Aptiv w rozwój Centrum Technicznego w Krakowie. To pierwszy tor w Polsce i jeden z niewielu w Europie, który pozwala testować rozwiązania dla pojazdów autonomicznych tworzonych przez inżynierów przy użyciu algorytmów sztucznej inteligencji. W trakcie Nocy Innowacji będzie można przekonać się, jak działają autonomiczne samochody.

Technologie z przyszłości

Nowe technologie i innowacje towarzyszą nam każdego dnia. Ale czy tak naprawdę zdajemy sobie sprawę jak one wpływają na naszą codzienność? Automatyzacja, robotyka, sztuczne technologie dla wielu z nas to jedynie kolejne techniczne slogany. Dlatego eksperci z Capgemini: Marek, Mateusz, Bartek oraz Łukasz zapraszają na debatę, podczas której porozmawiamy o innowacjach w IT, jak nowe technologie na nas wpływają oraz jaką mogą otworzyć drogę do rozwoju kariery w IT.
FAmXv8wX0Ag9OkB.jpeg

Mega trendy

Jak pracować z danymi? Jak wdrażać sztuczną inteligencję? Co znaczą hasła Data Science i Deep Learning? Okazją, aby poznać odpowiedzi na te i inne pytania jest EY Career Unboxing. Spotkanie daje możliwość rozmowy z pracownikami EY w nieco luźniejszej atmosferze. Gośćmi będą Jakub Glinka – Senior Manager w Zespole Data Science oraz Mateusz Kroczyński, Lead Data Scientist, którzy chętnie porozmawiają o projektach analitycznych, wdrażaniu produktów opartych na AI, zaawansowanej analityce, trendach i megatrendach. Jeśli chcesz w przyszłości wyznaczać mega trendy, to spotkanie dla Ciebie.

Jak dołączyć do nocy innowacji?

Zapraszamy na stronę digitlafestival.pl/noc-innowacji, gdzie znajduje się lista dostępnych tego dnia wydarzeń. Wstęp na wszystkie spotkania organizowane w ramach Nocy Innowacji jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *