Studia stacjonarne II stopnia „Zarządzanie Big Data”

Spędzasz dużo czasu w Internecie, ale nie zawsze korzystając tylko z komunikatorów i portali społecznościowych? Interesujesz się, jak wy- korzystać potencjał drzemiący w zakamarkach sieci, aby odnieść sukces prywatny i zawodowy? Zastanawiasz się, jak stworzyć spersonalizowany prezent? My Ci w tym pomożemy. Nauczymy Cię, jak korzystać z zasobów Internetu w sposób praktyczny i ciekawy. Połączymy Twoją wiedzę interdyscyplinarną z zakresu nauk humanistycznych, społecznych i ścisłych, przekazując wiedzę teoretyczną, umiejętności praktyczne oraz wykorzystanie najnowszych technologii.

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom biznesu i Twoim, stworzyliśmy studia magisterskie o profilu praktycznym. Są one odpowiedzią na potrzeby obecnego rynku obfitującego w zasoby informacji gromadzone w sieci. Posiadają nowatorski i unikatowy charakter w co najmniej europejskiej skali, gdyż organizują, transmitują i generują wiedzę o procesie identyfikacji, po- zyskiwania i przetwarzania ogromnych wolu- menów danych. Kierunek ten jest spełnieniem oczekiwań stawianych przez naukę, administrację publiczną i biznes oraz instytucje działające na rynku komercyjnym w zakresie identyfikacji i przetwarzania dużych zbiorów danych cyfrowych. Stanowi istotę zrozumienia i wyjaśnienia problemów odnoszących się do Big Data.

 

Walorem studiów jest przekazywanie wiedzy i umiejętności w sposób praktyczny w zakresie kwestii informatycznych (w tym tworzenia, poznawania i obsługi specjalistycznego oprogramowania), ekonomicznych, a także identyfikacji źródeł, ich klasyfikacji i typologii oraz sposobów wyszukiwania, gromadzenia i zarządzania zasobami cyfrowymi. Ścisła współpraca z instytucjami, firmami, przedsiębiorstwami na co dzień zajmującymi się gromadzeniem, organizacją, przetwarzaniem i analizą dużych zasobów danych zapewnia możliwość odbycia praktyk studenckich w instytucjach działających w obszarze IT. Zdobędziesz wiedzę dotyczącą zarządzania ustrukturyzowanymi i nieustrukturyzowanymi zasobami, możliwe to będzie za pośrednictwem zajęć bazujących na praktycznym wyszukiwaniu i gromadzeniu różnych typów zasobów, wiedzy o różnorodnych źródłach informacji i narzędziach do ich pozyskiwania (w tym web scraping i narzędzia typu mashup), metodach i trendach eksploracji danych, funkcjonalności dedykowanego oprogramowania (w tym Open Source) oraz możliwości wykorzystania otwartych danych (Open Data), rafinacji informacji sieciowej, raportowaniu i prezentacji danych, regulacjach prawnych dotyczących analizowania dużych zbiorów danych i rodzajów chronionych prawnie informacji zbieranych na potrzeby Big Data.

Aby zajęcia były możliwie atrakcyjne, odbywać się będą w trzech modułach: identyfikacja źródeł (dokumentów) i ich gromadzenie, eksploracja danych, przetwarzanie, analiza dużych zbiorów danych, wizualizacja wyników (narzędzia i metody) oraz zagadnienia ekonomiczne (w tym statystyki i ekonometrii). Program powstał w ramach unijnego „Programu zintegrowanych działań na rzecz rozwoju UW”.

Więcej informacji można znaleźć pod tym linkiem: http://logistykamediow.pl/site/zarzadzanie-big-data/

O procesie rekrutacji można przeczytać tu: https://irk.uw.edu.pl/pl/offer/PELNE2021/programme/S2-ZBD/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *