Filary biznesu

Czy ekonomia, prawo i zarządzanie w biznesie są nierozerwalnie związane ze sobą? Odpowiedź może być bardziej złożona, niż myślicie. Aby się o tym przekonać, warto zajrzeć na Konferencję Biznesu UW.

Tekst: Maria Jaworska

Takiego wydarzenia na Uniwersytecie Warszawskim jeszcze nie było. Trzy SKN-y – Koło Naukowe Strategii Gospodarczej, Studenckie Koło Naukowe Finansów oraz Koło Naukowe Prawa Nieruchomości postanowiły to zmienić. Podczas konferencji organizowanej wraz ze swoimi rodzimymi Wydziałami – Zarządzania, Nauk Ekonomicznych oraz Prawa i Administracji – postarają się znaleźć odpowiedzi na wszystkie naglące pytania związane z biznesem. Pomogą im w tym prelegenci – specjaliści z dziedzin ekonomii, prawa i zarządzania – dzieląc się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem. A to wszystko 18 maja od godziny 10.00 do 16.00. Warto zarezerwować odrobinę czasu, aby wziąć udział przynajmniej w części paneli, które będą transmitowane online. 

Wiedza i doświadczenie

Pierwszy z nich zatytułowany Biznesy Przyszłości. Jak kryzysy kształtują strukturę gospodarczą? będzie poświęcony ekonomii. Uczestnicy poruszą temat gospodarki w dobie pandemii, porozmawiają również o sektorach, które wychodzą z niej obronną ręką oraz o innowacjach w działaniu firm, które wymusił lockdown. To spotkanie szczególnie dla tych, których interesuje postpandemiczna przyszłość gospodarki i zmiany, jakie w niej zachodzą. 

Na styku prawa i biznesu to nazwa drugiego spotkania, które poświęcone będzie wymianie doświadczeń związanych z pracą w sektorze usług doradztwa prawnego dla wielkich podmiotów. Prelegenci postarają się zainspirować uczestników do tego, aby już na studiach zacząć przekuwać swoją pracę w przyszły sukces zawodowy. Od czego zacząć budowanie swojej kariery? Jak wykorzystać wiedzę prawniczą w biznesie? Na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedź w części Q&A. 

Tematem ostatniego panelu będzie Efektywne zarządzanie w czasach niepewnej sytuacji gospodarczej. Jak sama nazwa wskazuje, będzie on nastawiony na przekazanie wiedzy z dziedziny zarządzania przedsiębiorstwem, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji pandemicznej. Sprawne działanie i szybka adaptacja do trudnych warunków to jeden z kluczy do sukcesu w biznesie. 

Na koniec nastąpi podsumowanie wszystkich paneli. Podczas dyskusji przedstawiciele każdego z trzech obszarów spróbują odpowiedzieć na pytanie: Czy ekonomia, prawo i zarządzanie w biznesie są ze sobą nierozerwalnie związane? 

Z pasji do rozwoju 

Jak podkreślają organizatorzy, konferencja to wydarzenie wyjątkowe, także ze względu na jeden z celów, jakim jest zaangażowanie studentów. 

Chciałem stworzyć unikalną inicjatywę, która wyróżni się na tle innych wydarzeń na Uniwersytecie Warszawskim oraz nie będzie kolejnym statycznym i mało interesującym webinarem. Przyświecała mi idea utworzenia studenckiej konferencji, która będzie symbolem proaktywności społeczności akademickiej Uniwersytetu Warszawskiego – mówi Krzysztof Ołdak, organizator i pomysłodawca wydarzenia, prezes Koła Naukowego Strategii Gospodarczej. Dodaje, że uczelnia nie powinna być miejscem, które służy wyłącznie do zdobywania wiedzy, ale również do realizacji potencjału i tworzenia inicjatyw na skalę całego kraju. Podobnego zdania jest Patryk Hilla, prezes Koła Naukowego Prawa Nieruchomości, współorganizator wydarzenia. 

Wydarzenie to jest unikatowe na skalę Warszawską a także w mojej ocenie na skalę Polski. Mało jest konferencji studenckich podczas których współpracują ze sobą największe wydziały Uniwersytetu –  w celu? No właśnie w celu pokazania zagadnienia od zupełnie innej strony, gdzie każdy wydział i Koło daje od siebie wiedzę z obszaru w którym jest najlepsze – mówi.  

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Uniwersytetu Warszawskiego, Samorządu Studentów UW oraz LSE SU Polish Business Society. Głównym patronem medialnym obok MAGLA został dziennik Rzeczpospolita. Inni patroni to m. in. Business Centre Club, Forum Młodych Dyplomatów, Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego, czy Uniwerek.TV. 

Aby wziąć udział w konferencji online, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, znajdujący się w wydarzeniu na Facebooku. Szczególne zaproszenie organizatorzy kierują do ambitnych studentów, przede wszystkim tych zainteresowanych zagadnieniami z obszarów, jakich dotyczyć będą poszczególne panele. Krzysztof Ołdak: Mamy nadzieję, że profesjonalna transmisja z wybitnymi prelegentami, przygotowana również dzięki wspaniałym partnerom konferencji, trafi w Wasze gusta i wyciągnięcie z niej maksimum wiedzy i inspiracji. Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *