Wystartował program doradczy Academy_Smolna#2021!

Władze miasta stołecznego Warszawy po raz kolejny wychodzą z inicjatywą wsparcia osób przedsiębiorczych poprzez uruchomienie kolejnej edycji programu doradczego Academy_Smolna #2021, która rozpoczęła się 22 marca 2021 r. 

W ramach programu warszawscy przedsiębiorcy mogą otrzymać pakiet wsparcia w postaci bezpłatnych usług doradczych w kategorii pomocy prawnej, księgowej oraz biznesowej. Ze wsparcia mogą skorzystać nie tylko funkcjonujące już podmioty, ale również osoby, które posiadają pomysł na swój biznes i zamierzają w niedalekiej przyszłości założyć swoją działalność. 

„Przedsiębiorcy codziennie mierzą się z szeregiem wyzwań, a  w dobie pandemii mają do czynienia z takimi, których nigdy wcześniej się nie spodziewali. W pandemicznej rzeczywistości doszło do sytuacji gdy część przedsiębiorców walczy o utrzymanie  swoich firm, a jednocześnie ta nowa rzeczywistość   stworzyła  niespodziewane możliwości dla innowacyjnych debiutantów. Celem miasta jest wsparcie obu tych grup, zarówno istniejących firm jak i tych, którzy dopiero planują założyć swoją działalność i rozważają różne możliwości” wyjaśnia  Pani Karolina Zdrodowska Dyrektorka Koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w warszawskim ratuszu.

Miasto stołeczne Warszawa do realizacji programu wsparcia wybrało Startup Academy – profesjonalny podmiot posiadający wieloletnie doświadczenie we wspieraniu rozwoju działalności startupów oraz tworzenia ekosystemu przedsiębiorczości. Specjaliści ze Startup Academy zapewnią aż 680 godzin specjalistycznego wsparcia oraz 70 godzin mentoringu. Doradztwo podzielone zostało tematycznie. 

W poniedziałki będą się odbywać konsultacje w zakresie usług księgowych – specjaliści doradzą jakie są najkorzystniejsze formy prowadzenia działalności gospodarczej, przybliżą kwestie podatkowe oraz innych obowiązkowych świadczeń, ale również podpowiedzą jak skorzystać z dostępnych ulg podatkowych np. IP Box. We wtorki będą odbywać się konsultacje prawne, w ramach których prawnicy będą wyjaśniać kwestie przepisów regulujących prowadzenie działalności gospodarczej niezależnie od jej formy, objaśniać w jaki sposób zabezpieczyć swój podmiot zawierając umowy z kontrahentami, partnerami, czy inwestorami. 

Z kolei środy i czwartki będą przeznaczone na  wsparcie biznesowe
w zakresie testowania i rozwoju pomysłów na biznes, konstruowania oferty sprzedażowej, zarządzania zespołem, czy pozyskiwania środków na dalszy rozwój przedsiębiorstwa. 

Program konsultacji nie jest narzucony, każdy z rejestrujących się przedsiębiorców może,
w momencie rejestracji, wskazać temat, jaki chce omówić z wybranym przez siebie specjalistą. Każdy z uczestników może otrzymać maksymalnie 2 godziny bezpłatnych konsultacji danego rodzaju w czasie trwania programu tj. do grudnia 2021 r. Ze względu na pandemię, konsultacje będą odbywać się on-line. 

Osoby zainteresowane mogą zapisać się na wybrane przez siebie konsultacje za pośrednictwem strony Centrum Przedsiębiorczości Smolna www.firma.um.warszawa.pl lub na stronie Academy_Smolna#2021 pod adresem www.startupacademy.pl/academy-smolna.

Program zakończy się w grudniu 2021 r. 

Projekt Academy_Smolna#2021 finansowany jest z budżetu m.st. Warszawy.

Wykonawcą programu doradczego jest Startup Academy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *