Zapraszamy do udziału w XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Studenckiej!

Jak co roku wiosną studenci z całej Polski będą mieli okazję dać ponieść się wyobraźni i dostarczyć nam „Zachwyt” – tak właśnie brzmi temat tegorocznej edycji OKFS. Prace konkursowe można nadsyłać w kategoriach: Portret, Reportaż̇, Krajobraz, a także, po raz pierwszy, oceniane będą zdjęcia wykonane smartfonem. Zgłoszenia konkursowe przyjmowane będą w dniach od 1 kwietnia do 3 maja poprzez formularz znajdujący się na stronie Konkursu www.okfs.pl. 

Organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej od lat wspiera promocję aktywności artystycznych, które szczególnie w obecnej sytuacji wydają się odskocznią od realiów izolacji. Organizatorzy namawiają każdego, aby zatrzymał się i zachwycił tym, co go otacza, podkreślając, że w konkursie można wziąć udział niezależnie od poziomu umiejętności fotograficznych czy wiedzy.

Początki OKFS-u sięgają 1998 roku. Z edycji na edycję konkurs ewoluował i skupiał się na coraz to nowszych, znacznie różniących się od siebie motywach przewodnich. Pasja, z jaką to studenckie przedsięwzięcie było i jest tworzone, zaowocowała zwiększeniem jego zasięgu na teren całej Polski. Warszawa, Białystok, Lublin, Poznań, Wrocław i Kraków – to właśnie tam znajdują się zaangażowane w projekt uczelnie i całe zespoły studentów, którzy przygotowują charakterystyczne dla każdego regionu wydarzenia. 

Towarzyszący konkursowi cykl bezpłatnych warsztatów w tym roku wyjątkowo zmienia swoją formułę z lekcji plenerowych i studyjnych na wydarzenia odbywające się całkowicie online. Wszystkie prelekcje prowadzone przez doświadczonych fotografów dadzą możliwość nabycia nowych umiejętności w domowym zaciszu. Warsztaty poruszać będą zagadnienia z podstaw fotografii, obróbki zdjęć, jak również fotografii analogowej. Nowością będzie seria warsztatów skupiających się na tematyce biznesowej w fotografii.

Po upływie terminu zgłoszeń, przesłane prace zostaną poddane ocenie niezależnych, profesjonalnych fotografów wchodzących w skład jury. Poza oceną wartości artystycznej nadesłanych prac, sędziowie starają się dostrzec pozytywne strony każdej fotografii i potencjał młodych artystów.

Gala Finałowa tegorocznej edycji odbędzie się na początku czerwca w formie wirtualnej. Podczas niej dowiemy się, które prace zasłużyły na wyjątkowe nagrody ufundowane przez naszych partnerów. Dodatkowo, uczestnikowi, który okaże się znacznie wyróżniać swoją interpretacją tematu i umiejętnościami, zostanie przyznana nagroda Grand Prix!

Więcej informacji o Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Studenckiej dostępne jest na stronie www.okfs.pl, Fanpage’u na Facebooku oraz Instagramie Konkursu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *