Finał V edycji Cook&Share!!!

 

Cook&Share to projekt kulinarno-charytatywny organizowany przez studentów ze Zrzeszenia Studentów Polskich przy SGH w Warszawie, w którym wspieramy akcję „Świat Bez głodu” Polskiej Akcji Humanitarnej. Poprzez dzielenie się naszą pasją do gotowania na social mediach i organizowanie konkursów oraz warsztatów wspieramy działalność PAHu w Sudanie Południowym.

Głównym celem jest zbiórka pieniędzy przeznaczona właśnie na tę misję. Chcemy również pokazać ile jedzenia marnuje się na świecie i zwiększać świadomość społeczną na temat wpływu wyborów konsumenckich na środowisko, nawyków żywieniowych i zdrowia. Dlatego tak duży nacisk położyliśmy na powszechnie znaną, ale niepraktykowaną ideę „FoodSharing”, czyli jadłodzielnie wolnostojące. Dzielimy się też poradami, jak marnować mniej jedzenia i korzystać z tego co mamy pod ręką, aby stworzyć smaczne i pomysłowe dania. Pokazujemy trendy na pomaganie oraz wartości, jakie stoją za pomocą potrzebującym. Jak co roku, projekt będzie miał swój wielki finał w formie warsztatów kulinarnych.

Główną atrakcją finału będą warsztaty z gwiazdami: Szymonem Czerwińskim oraz Michałem Korkoszem (Rozkosznym). Odbędą się one w studiach kulinarnych w Warszawie – 15 kwietnia w Małych Przyjemnościach z Panem Rozkosznym oraz 16 kwietnia w Polish Your Cooking z Panem Czerwińskim. Zgodnie z ideą projektu, dochód z tych wydarzeń jest również przeznaczony na cel charytatywny. Warsztaty zostaną przeprowadzone z uwzględnieniem wszelkich zaleceń sanitarnych, a udział będzie możliwy po wcześniejszym zapisaniu się. Dzięki współpracy z licznymi partnerami, zaproponujemy również możliwość otrzymania paczki z wyjątkowymi produktami. Forma tej akcji ma charakter w pełni zdalny, a paczki będą wysyłane do uczestników za pośrednictwem kuriera na teren całej Polski.

Wszystkie aktywności zaplanowane w ramach finału projektu (udział w warsztatach oraz otrzymanie paczek z produktami od naszych partnerów) będą wiązały się z wpłaceniem symbolicznej cegiełki dla wsparcia naszej zbiórki dla Sudanu Południowego. To młode państwo zmaga się z wieloma tragediami takimi jak powodzie, masowy głód, a także niewystarczająca służba zdrowia, która również walczy z pandemią. Zbiórkę można wesprzeć do końca maja 2021 roku.

Zachęcamy do wpłacenia dowolnej kwoty i wsparcia naszej inicjatywy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *