Ruszają zapisy do Konkursu Konstrukcji Studenckich KOKOS!

Nie od dziś wiadomo, że dla studentów nie ma nic niemożliwego, a najlepszym na to dowodem są wynalazki młodych konstruktorów zgłaszane do Konkursu Konstrukcji Studenckich KOKOS

KOKOS to inicjatywa Niezależnego Zrzeszenia Studentów, w ramach której już po raz 7 poszukiwani są najzdolniejsi konstruktorzy wśród studentów uczelni technicznych w całej Polsce.

Konkurs Konstrukcji Studenckich stanowi prestiżowe wydarzenie, nad którym Patronat Honorowy obejmą m.in: Marszałek Województwa Małopolskiego, Prezydent Miasta Krakowa, czy liczni rektorzy uczelni technicznych w Polsce. Partnerem głównym wydarzenia zostanie PKP S.A i obejmie swoim patronatem kategorię specjalną Railway.

Celem projektu jest wyłonienie i nagrodzenie najbardziej utalentowanych młodych konstruktorów, ich wsparcie merytoryczne poprzez realizację wydarzeń towarzyszących – szkoleń i warsztatów z zakresu sztuki autoprezentacji, kompetencji miękkich, czy strategii biznesowych, które w tym roku odbędą się w wersji wirtualnej. Dodatkowo Konkurs znacznie przyczynia się do komercjalizacji projektów młodych adeptów sztuki konstruktorskiej.

Pierwszy etap Konkursu rozpoczyna się już w lutym i są to internetowe zgłoszenia kandydatów. Każdy z nich musi przygotować m.in. dokumentację techniczną projektu oraz krótki filmik przedstawiający działanie konstrukcji. Zgłoszenia przyjmowane będą w kilku, zróżnicowanych kategoriach, co pozwala kierować Konkurs do szerszej grupy docelowej, ale także umożliwia wypracowanie rozwiązań związanych z transportem, ekologią, czy branżą inżynierii biomedycznej. 

Spośród zgłoszonych uczestników wybierani będą najlepsi, którzy wezmą udział w kolejnym etapie Konkursu, czyli w Finale. Odbędzie się on końcem kwietnia na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Konstruktorów z pewnością czeka pełen emocji weekend, ponieważ w trakcie Finału muszą być gotowi na obronę projektów przed Komisją Konkursową złożoną z przedstawicieli świata nauki, biznesu oraz techniki, a także prezentację praktycznego działania projektu podczas pokazu konstrukcji. Ogłoszenie Laureatów nastąpi w trakcie uroczystej Gali Finałowej, która będzie zwieńczeniem całego Konkursu. 

Już od kilku lat Konkurs Konstrukcji Studenckich stanowi atrakcyjne wydarzenie dla młodych konstruktorów. Umożliwia on skonfrontowanie pomysłów studentów z wymagającym światem biznesu i nawiązanie ciekawych znajomości, które mogą wpłynąć na dalszy rozwój projektów. Realizowalny przez Niezależne Zrzeszenie Studentów projekt z pewnością spełnia rolę integracji środowiska akademickiego i biznesowego.

Szczegółowe informacje na temat Konkursu Konstrukcji Studenckich można odnaleźć na stronie internetowej: www.kokos.nzs.org.pl oraz social mediach: fanpage oraz Instagramie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *