Słowacki fintech kryptowalutowy inauguruje działalność na polskim rynku

Inwestorzy o konserwatywnym podejściu do ryzyka finansowego zyskali dostęp do inteligentnych i bezpiecznych inwestycji w kryptowaluty

Podczas lipcowej konferencji prasowej, założyciel Fumbi Network – Juraj Forgacs zainaugurował działalność firmy na polskim rynku. Słowacki fintech funkcjonuje od 2018 roku i z jego usług aktywnie korzysta już ponad 16.000 klientów. Produkty Fumbi odpowiadają na potrzeby inwestorów zainteresowanych rynkiem kryptowalut, ale nieposiadających rozbudowanej wiedzy technicznej czy znajomości niuansów funkcjonowania globalnego rynku kryptowalutowego.

 

Klienci Fumbi nie muszą samodzielnie zastanawiać się w które spośród kilku tysięcy dostępnych na rynku kryptowalut warto zainwestować, czy w jaki sposób bezpiecznie przechowywać swoje środki. Inteligentny algorytm Fumbi stworzony został dla osób, które widzą ogromny potencjał płynący z dynamicznego wzrostu globalnego rynku kryptowalut, ale nie chcą samodzielnie monitorować dynamiki zmian kursowych czy troszczyć się o bezpieczeństwo swoich portfeli” – komentuje Juraj Forgacs, Prezes Fumbi Network

 

Algorytm Fumbi “Game Changerem” na rynku kryptowalut

Rosnąca popularność kryptowalut w Polsce (wg. statystyk posiada je obecnie już co 10-ty Polak) przekłada się także na wzrost zainteresowania tym rynkiem wśród inwestorów o konserwatywnym podejściu do ryzyka finansowego. Dotychczas funkcjonujące na polskim rynku platformy wymiany kryptowalut nie spełniały jednak oczekiwań tej grupy inwestorów – do samodzielnego handlu kryptowalutami (np. na giełdach czy kantorach) wymagana była rozbudowana wiedza techniczna i finansowa. Skutecznie odpychało to zatem “szarego kowalskiego” od inwestycji środków w sektor kryptowalutowy pomimo świadomości potencjalnych wysokich zysków.

 

“Wiele osób wkraczających do świat kryptowalut “na własną rękę” często żałuje błędów popełnionych w wyniku zbyt pochopnych decyzji inwestycyjnych. Działania te często podejmowane są w sposób nieprzemyślany, przy braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia inwestycyjnego. Do czasu pojawienia się Fumbi, początkujący inwestorzy musieli albo ryzykować dokonując inwestycji bez niezbędnej wiedzy i doświadczenia albo rezygnować z potencjalnych zysków w obawie przed zbyt dużym ryzykiem inwestycyjnym. ” – dodaje Juraj Forgacs.

 

Prezes Fumbi podczas swojego wystąpienia podkreślił także, iż jego platforma dedykowana jest systematycznemu budowaniu kapitału, a nie krótkoterminowym spekulacjom. Forgacs wspomniał, iż wielu klientów Fumbi zaczyna swoją przygodę ze światem kryptowalut od niewielkich inwestycji (średnia wpłata wynosi ok. 600 Euro; inwestycje można zacząć już od 50 Euro) i na przestrzeni roku systematycznie rozbudowuje wartość swojego portfela.

W Fumbi wierzymy w systematyczny wzrost wartości całego sektora kryptowalut – od 2019 r. do dziś, wartość globalnego rynku kryptowalut wzrosła prawie o 110%. To dla nas sygnał, iż model długofalowych inwestycji, który realizujemy w Fumbi jest niezwykle przyszłościowy” – komentuje Forgacs.

 

Sztuczna inteligencja jako sposób na minimalizację ryzyka inwestycyjnego

Fumbi wdrożyło szereg mechanizmów minimalizujących ryzyko inwestycyjne związane z wahaniami kursowymi i cyberprzestępczością. Obecność 25 kluczowych kryptowalut w portfelach klientów Fumbi łagodzi skutki nagłych wahań kursowych pojedynczych kryptowalut, pozwalając zachować wyższą stabilność całego portfela. Inteligentny algorytm w czasie rzeczywistym monitoruje kondycjĘ całego sketora kryptowalutowego, dostosowując parametry profili do bieżącej sytuacji rynkowej.

 

Do września 2020 roku wszystkie portfele klientów zostaną przeniesione na tzw. portfele sprzętowe (Ledger Wallets) które uznawane są obecnie za jedne z najbezpieczniejszych form przechowywania środków. Fumbi wdrożyło także rygorystyczne procedury z obszaru AML czy KYC mające na celu wyeliminowanie wszystkich przejawów cyberprzestępczości i nadużyć finansowych. Portefele wszystkich klientów Fumbi 2 razy do roku poddawane są także audytowi niezależnej firmy SGS.

 

Plany na rozwój firmy w najbliższych miesiącach – priorytetem nowe produkty i rozwój funkcjonalności

 

Po wejściu na Polski rynek, Fumbi zapowiedziało finalizację migracji portfeli klientów z papierowych na sprzętowe (wrzesień 2020). W ciągu najbliższych miesięcy firma zapowiedziała także wdrożenie mechanizmu Fumbi Stop-Loss umożliwiającego ograniczenie strat przy gwałtownych wahaniach kursowych oraz rozwój kolejnych produktów inwestycyjnych (ostatni kwartał 2020 roku).